M a r z e n i a - H o r y z o n t y - P o m i a nT r a v e l

 
 
Pielgrzymka Szlakiem Maryjnym
  Dzień 1
 
Wyjazd z Zakopanego o godz. 12.00. Przejazd przez Słowację, Austrię i Włochy. Po drodze planowane krótkie postoje. Nocny przejazd autokarem.
  Dzień 2
  Ok. południa przyjazd do La Salette położnego w przepięknej scenerii alpejskich krajobrazów. Zwiedzanie Sanktuarium Płaczącej Madonny - miejsca objawienia się Marii dwojgu pastuszkom w 1846 r. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem procesja ze świecami. Nocleg.
  Dzień 3
  Godz. 8:00 śniadanie. Przejazd do Lourdes, gdzie u stóp Pirenejów znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium we Francji. Tutaj w 1858 r. Matka Boska objawiała się Bernadecie Soubirous. Udział w procesji ze świecami. Następnie zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.
  Dzień 4
  Wczesne śniadanie. Następnie przejście do Groty Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zwiedzanie Bazyliki pod wezwaniem Niepokolanego Poczęcia oraz Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. Przejazd malowniczą trasą przez Pireneje do Gijon. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 5
  Godz. 8:00 śniadanie. Przejazd szlakiem pątniczym do Santiago de Compostela, położonym w północno - zachodniej części Hiszpanii. Droga Św. Jakuba należy do najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Po południu przyjazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie Katedry Św. Jakuba - jednego z największych sanktuariów chrześcijaństwa. W 813 r. odkryto tutaj grobowiec Św. Jakuba Apostoła i na jego cześć wzniesiono świątynię. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 6
  Godz. 8:00 Śniadanie. Przejazd do Fatimy, gdzie w 1917 r. Matka Boża objawiła się trójce dzieci. Będziemy mieli dużo czasu na wizytę i refleksje w słynnym Sanktuarium Maryjnym. Udział w nabożeństwie i procesji różańcowej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 7
  Godz. 8:00 Śniadanie. Udział w niedzielnej Mszy Św. Następnie przejazd do Obidos - uroczego, średniowiecznego miasteczka, otoczonego murami. Nad miastem wznosi się średniowieczny zamek, a wokół niego rozciąga malowniczy widok. Czas wolny na spacer i zakupy. Okazja jest niepowtarzalna, gdyż kwieciste uliczki Obidos wypełnione są licznymi sklepikami z wyrobami tutejszych rzemieślników. W drodze powrotnej do Fatimy zobaczymy Nazare. Niegdyś była to mała wioska rybacka, obecnie Nazare należy do rozwijających się miejsc wakacyjnego wypoczynku. Na wysokiej skarpie znajduje się tu Sanktuarium Maryjne, z którym związane są piękne legendy. Podziwianie panoramy oceanu, spacer plażą, możliwość skosztowania słynnych, portugalskich sardynek. Wieczorem powrót do Fatimy. Obiadokolacja, nocleg.
  Dzień 8
  Godz. 8:00 śniadanie. Następnie przejazd do Lizbony. Zobaczymy m.in. Dzielnicę Belém, skąd kilkaset lat temu odpływały portugalskie statki w poszukiwaniu nowych lądów, szesnastowieczny Torre de Belém - perła sztuki manuelińskiej, Mosteiro dos Jerónimos - klasztor Hieronimitów, pomnik Odkrywców oraz Zamek Św. Jerzego - wznosząca się nad miastem forteca, z której rozpościera się wspaniały widok na Lizbonę i rzekę Tag. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem powrót do Fatimy. Możliwość udziału w wieczornej procesji ze świecami. Obiadokolacja, nocleg.
  Dzień 9
  Wczesne śniadanie. Przejazd na terytorium Hiszpanii. Po południu przyjazd do Avili, położonej w Górach Kastylijskich na wysokości 1 131 m. n.p.m. Centrum miasta otaczają romańskie mury miejskie wzniesione zaraz po wypędzeniu Maurów. Zwiedzanie Kościoła Karmelitańskiego - powstałego na miejscu domu, w którym urodziła się Św. Teresa od Jezusa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 10
  Godz. 7:30 śniadanie. Wyjazd w kierunku Barcelony. Późnym popołudniem przyjazd na Wybrzeże Costa Brava, czyli "Dzikie Wybrzeże" - jeden z najczęściej odwiedzanych rejonów Hiszpanii o pięknych plażach, spektakularnych klifach i licznych kurortach. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Jeśli czas pozwoli odpoczynek nad oceanem, spacer plażą. Nocleg.
  Dzień 11
  Godz. 8:00 śniadanie. Wycieczka do Barcelony - stolicy Katalonii, którą rozsławił awangardowy artysta Gaudi. W programie zwiedzania Dzielnica Eixample z secesyjnymi budowlami: Casa Mila, Casa Batllo, Kościół Sagrada Familia - największe dzieło artysty. W dalszym ciągu trwa budowa tego niesamowitego projektu Gaudiego. Następnie przejazd na Wzgórze Montjuic, skąd roztacza się wspaniała panorama miasta i portu, Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii, spacer ulicą Las Ramblas, Pomnik Kolumba, czas wolny. W miarę możliwości Fuente Monumetal - tańczące fontanny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  Dzień 12
  Godz. 8:00 śniadanie. Następnie przejazd do Nicei położonej na Lazurowym Wybrzeżu. Jest to znany port pasażerski, ośrodek turystyczny, uzdrowisko oraz kąpielisko morskie. Przyjedziemy tu późnym popołudniem. W miarę możliwości odpoczynek na plaży. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 13
  Godz. 8:00 śniadanie. Następnie spacer po mieście i czas wolny. Znajdują się tu liczne zabytki: ruiny zamku i romańskiej Katedry, Kościół Saint-François-de-Paule, Pałac Senacki, Pałac Lascaris, a także Muzeum Sztuk Pięknych (Musée des Beaux-Arts) z dziełami impresjonistów: Degasa, Renoira, Moneta i Sisleya. Ok. południa wyjazd w drogę powrotną do Zakopanego. Nocny przejazd.
  Dzień 14
  Przyjazd do Zakopanego około południa.
 

Ceny zależą od wielkości grupy, terminu wycieczki oraz standardu zakwaterowania. W celu otrzymania dalszych informacji prosimy o kontakt. Bedzie nam miło służyć Państwu pomocą.

info@pomiantravel.com / Tel.: 018 20 15204

 
 
Pielgrzymki
14 DNI
Lourdes - Santiago de Compostela - Fatima
6 DNI